piątek, 18 kwietnia 2014

Najlepsze lokaty na start - Zyskaj 4,5%Postanowiłem przyjrzeć się dokładniej moim aktywom i ulokować je najkorzystniej. Z racji przyzwyczajenia oraz krótkiego okresu na jaki chciałbym zdeponować środki skorzystałem z lokat 3 miesięcznych "na start".

W ostatnim czasie banki kuszą nas lokatami na start, które są przeznaczone głównie dla nowych klientów. Zazwyczaj są to oferty z limitem wpłat, gdzie maksymalnie ulokować możemy 10 - 20 tysięcy.
Oprocentowanie takich lokat wynosi 4 - 4,5%. Co jest bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem jeśli przyjrzymy się standardowym ofertom.

Wszystkie prezentowane przeze mnie lokaty nie wymagają zakładania dodatkowego płatnego konta, karty, czy też innych usług wiązanych.

Oto najatrakcyjniejsze lokaty na start:


1. Getin Bank i jego lokata na start 4,5%

Jest to 2 miesięczna lokata, gdzie możemy ulokować od 500 zł do 10 000 zł. Klient może zerwać lokatę w każdej chwili bez utraty odsetek. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego tj po dwóch miesiącach. Lokata na Start ma charakter odnawialny, po zakończeniu okresu umownego lokaty, lokata jest odnawiana na kolejny okres, na warunkach Lokaty Standardowej. Istnieje jednak możliwość zamiany lokaty odnawialnej na nieodnawialną w dowolnym momencie okresu umownego. W tym celu, po założeniu lokaty wystarczy zmienić ustawienia w zakładce „Szczegóły lokaty” w panelu klienta Getin Online.


Promocja zakończona.


2. Lokata Bezkarna od BGŻ Optima - 4%

Minimalna kwota lokaty to 1 000 zł, natomiast maksymalna to aż 20 000 zł.
Lokatę zakłada się on-line, a w przypadku zerwania umowy klient zatrzymuje 100% odsetek.
Lokata Bezkarna ma charakter nieodnawialny. Do lokaty zakładane jest darmowe konto, na które powędrują nasze środki po zakończeniu lokaty. Jednak w każdej chwili możemy swobodnie dysponować naszymi oszczędnościami.
Zdecydowanie mogę polecić, proces zakładania lokaty przebiega bardzo szybko i sprawnie.

Promocja zakończona.


3. Lokata Happy od Idea Banku

Lokata oprocentowana 4,5% w skali roku.
Wystarczy już 1000 zł. Natomiast górny próg lokaty to 10 000 zł.
Po złożeniu wniosku musimy poczekać około 2 godzin na maila z potwierdzeniem i danymi potrzebnymi do założenia lokaty.

Nie musisz posiadać konta osobistego w Idea Banku, aby założyć Lokatę Happy.
Jeżeli nie chcesz automatycznie odnawiać lokaty warto jest w ustawieniach odznaczyć tę opcję.


Promocja zakończona.


Oczywiście do wszystkich tych lokat mamy całodobowy dostęp poprzez internet. Po zakończeniu okresu lokaty możemy zdecydować czy odnawiamy lokatę na warunkach standardowych, czy też wypłacamy na konto, z którego był przelew inicjujący lokatę.

Opisane wyżej lokaty są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wysokości 100 tys. euro, czyli wpłacane środki są chronione do pełnej wysokości zdeponowanej kwoty.

2 komentarze:

  1. No właśnie pytanie jakie lokaty będą najlepsze po tym "promocyjnym okresie". Nawet jeśli wykorzystamy wszystkie 3 po kolei, to dalej też dobrze ulokować je na "dobrej" lokacie. Tylko jak takiej dobrej lokaty szukać. Rankingi lokat, czy porównywarki produktów finansowych? Możesz jakieś polecić? Ja osobiście póki co "przeklikałam" http://finanse.rankomat.pl, ale wiem, że takich porównywarek jest więcej.

    OdpowiedzUsuń
  2. W przypadku lokaty bankowej, warto wybrać taką, która będzie dla nas najkorzystniejsza. W jaki sposób można to zrobić? Nie jest to trudne, gdyż w dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo porównywarek finansowych, dzięki którym możemy wybrać taką ofertę jaka będzie nam odpowiadała. Co najważniejsze, dzięki wszelakim rankingom mamy wgląd i podgląd wszystkich ofert, bez potrzeby biegania po bankach i zapoznawania się z każdą z nich.

    Pozdrawiam i zapraszam, Bartłomiej z Confrontera, http://confronter.pl

    OdpowiedzUsuń