poniedziałek, 30 czerwca 2014

Jak kupić tani bilet lotniczy? [infografika]

Wakacje już są, więc warto pomyśleć o zaplanowaniu podróży.
Dla okazyjnego turysty jest już za późno na oszczędne i przemyślane wybory. Jednak już dziś możesz sprawdzić jak taniej podróżować liniami lotniczymi.

Niestety podczas wakacji nie możemy liczyć na bardzo tanie loty. Wakacje obok długich weekendów i świąt są okresami, w których linie lotnicze nie muszą zabiegać o pasażerów. Więc po co kusić ceną?

Podczas wyboru przewoźnika warto zastanowić się nad standardem lotu. Czy nie warto dla większej oszczędności wybrać tanie linie lotnicze?

Internet pozwala zaoszczędzić - to doskonale wiemy, w końcu jesteśmy na blogu poświęconemu tej tematyce. Ale czy zawsze? Unikaj porównywarek cen biletów lotniczych. Zazwyczaj ceny biletów są wyższe niż ceny bezpośrednio u przewoźników. Sprawdzaj w porównywarkach, a rezerwuj bezpośrednio na oficjalnych stronach linii. [oczywiście są wyjątki]

Planuj wcześniej. Tanie bilety należy rezerwować z odpowiednio długim wyprzedzeniem. Warto już 2-3 miesiące przed planowaną podróżą u tanich przewoźników zabukować lot, natomiast w tradycyjnych liniach na 3-6 miesięcy wcześniej.

Śledź promocje linii lotniczych i wyszukiwarek lotów. Bądź na bieżąco. Zapisz się na oficjalne newslettery i nie przegap okazji.

Gdy podróżujesz często - korzystaj z programów partnerskich. Programy takie jak Miles and more wynagradzają lojalnych klientów. Niestety, w tanich liniach lotniczych jest już tanio i nie ma żadnych wodotrysków. Nie oczekuj zbyt wiele.

Pamiętaj, iż tani bilet lotniczy nie zawsze znaczy oszczędność. Zwróć uwagę na odległość lotniska od miasta, koszty transportu, czy też utracony czas na dodatkową podróż.

Wakacje to czas w którym nie powinniśmy przesadnie oszczędzać.
Warto jednak zadbać abyśmy nie wrócili z nich z finansowym kacem.

A na koniec infografika z sieci:


Dołącz do nas na facebook'u i nie przegap okazji!


3 komentarze:

 1. Bardzo fajna ta infografika. Szkoda że nie mogę jej powiększyć, na szczęście można jeszcze przeczytać.
  Jakim programem to Pan robil? Mam Irfanview, mam nadzieje ze taka grafike moge zrobic.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli zaplanujemy odpowiednio wcześniej wyjazd na pewno uda nam się dorwać jakiś tani lot, po za tym czasem nawet odpłaca się planować wakacje pod lot w wybrane miejsce

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydatne informacje. Przy odrobinie zaangażowania można znaleźć dobrą okazję i tani lot, wystarczy poszukać. Ja o tanim podróżowaniu napisałem w moim poradniku, który można pobrać tu: http://artoftraveling.pl/tanie-podrozowanie-sztuka-podrozowania/

  OdpowiedzUsuń