poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Mfind - czyli dlaczego warto porównywać ubezpieczenia OC/AC

Koszty ubezpieczeń w tych komunikacyjnych nie należą niestety do najtańszych. Podczas analizowania ofert różnych ubezpieczycieli warto posłużyć się porównywarką ubezpieczeń mfind. W tym wpisie szczególną uwagę zwrócimy na samochodowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC).

Jak wszyscy wiemy każdy samochód musi mieć obowiązkowe ubezpieczenie OC. Zakres tego ubezpieczenie jest ustawowo określony, więc jest identyczny w każdym towarzystwie. Oznacza to, że niezależnie od ceny polisy przysługują nam te same uprawnienia. Oferty mogą się różnić tylko dodatkowymi usługami nie wpływającymi bezpośrednio na przedmiot ubezpieczenia.

Pamiętajmy, że w przypadku spowodowania kolizji każde ubezpieczenie OC gwarantuje wypłatę odszkodowania poszkodowanemu.


Jak wybrać najlepszą ofertę?
W przypadku ubezpieczeń OC najlepsza jest zawsze oferta najtańsza. Z uwagi na ilość firm ubezpieczeniowych znalezienie odpowiedniej oferty może zająć nam wiele czasu. Na polskim rynku funkcjonuje ponad 20 towarzystw ubezpieczeniowych oferujących polisy OC. Z pomocą przychodzą nam porównywarki ubezpieczeń m. in. mfind.pl . 

Jak działa porównywarka?
Na początek musimy dostarczyć porównywarce niezbędnych danych potrzebnych do dokonania kalkulacji. 
Informacje te dotyczą zarówno naszego auta, jak i naszej osoby. Formularze w porównywarce są bardzo przejrzyste, nikt nie powinien mieć problemu z ich uzupełnieniem.
Na potrzeby wpisu wyszukaliśmy ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy jeżdżącego Oplem Mokką. 
Pamiętajmy, że cena ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników. Wpływają na nią nie tylko dane właściciela oraz kierowców pojazdu, ale także specyfikacja samochodu i inne czynniki takie jak nasze miejsce zamieszkania.

Oto jak wygląda formularz kalkulacji:

Gdy uzupełnimy wszelkie niezbędne dane porównywarka w naszym imieniu dokona zapytań u większości firm ubezpieczeniowych. Dzięki czemu dostaniemy szczegółowe porównanie dostępnych ofert ubezpieczeń OC dla naszego auta. Zawarte są informacje dotyczące nie tylko ceny, ale również szczegółowych warunków ubezpieczenia. 


Kalkulator OC i AC mfind w przejrzysty sposób prezentuje różnice w zakresach polis. Na górze witryny prezentowane są najkorzystniejsze oferty. Gdy znajdziemy najlepiej pasującą do naszych potrzeb ofertę możemy kupić ją online w kilka minut.
W naszym przypadku najtańsza oferta wyniosła 679 zł, co w porównaniu do przeciętnej ceny ~1200 jest wynikiem bardzo dobrym!
Warto zauważyć, że z funkcjonalności porównywarki mfind możemy skorzystać również mobilnie na tablecie czy w smartfonie. Serwis mfind umożliwia porównywanie również ubezpieczeń Autocasco (AC).

Jeżeli chcemy uzyskać więcej informacji w każdej chwili możemy skorzystać z porad ekspertów poprzez wbudowany w stronie internetowej LiveChat, bądź też mailowo lub telefonicznie. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcjonalność "zamów rozmowę", dzięki której podając swoje dane kontaktowe konsultant sam do nas oddzwania.

Oto tylko niektóre firmy ubezpieczeniowe, których oferty przeszukuje Mfind:

Porównywarka umożliwia rejestrację konta w serwisie, dzięki któremu uzyskamy dostęp do wszystkich swoich kalkulacji i ofert (bieżących oraz archiwalnych), co pozwoli nam zaoszczędzić czas przy przyszłych poszukiwaniach. 

Osoby zainteresowane tematyką ubezpieczeń komunikacyjnych mogą na stronach serwisu znaleźć wiele porad i artykułów dotyczących rynku ubezpieczeń. Dla wszystkich użytkowników zostało udostępnione forum, gdzie można wymienić opinie o towarzystwach ubezpieczeniowych i podyskutować na pokrewne tematy.

Nie bójmy się zmieniać firm ubezpieczeniowych. W przypadku ubezpieczenia OC klient przywiązany do jednego towarzystwa, może stracić nawet pół tysiąca złotych, co widać na moich kalkulacjach. 

1 komentarz:

  1. To jeden z tych serwisow, gdzie nie wymagają danych kontaktowych. W innych jest to niezbędne, a później nagabują telefonicznie.

    OdpowiedzUsuń