Jak wybrać odpowiedniego kuriera?

Jeśli chcemy bezpiecznie zamówić kuriera, musimy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach. Po pierwsze wybierzmy solidnego i znanego przewoźnika. W dobie powszechności usług transportowych, każdy może założyć firmę świadczącą usługi przewozu towarów, jednak czasem zdarza się, że mniej znane przedsiębiorstwa są pośrednikami w przesyłkach kurierskich, a mimo to oferują o wiele korzystniejsze ceny przesyłek mimo włączenia w transakcję kolejnego podmiotu.

Jak wybrać odpowiedniego przewodnika?

Na początek powinniśmy zapoznać się z usługami świadczonymi przez międzynarodowe firmy przewozowe, pamiętajmy jednak, że nie wszystkie wysyłają paczki np.  do USA ze względu na konieczność transportu lotniczego. Gdy wybierzemy już przewoźnika, należy skontaktować się z nim telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną, aby potwierdzić informacje znalezione na stronie internetowej. Kolejnym krokiem jest złożenie zamówienia. Większość dużych firm oferuje zlecenia online, dzięki czemu bez wychodzenia z domu, możemy zamówić kuriera w miejsce odbioru paczki.

Internetowe porównywarki usług

Kolejną interesującą opcją jest skorzystanie z internetowej porównywarki cen usług kurierskich. Dzięki niej mamy możliwość wybrania najtańszego przewoźnika, należy jednak pamiętać o tym, że większość takich serwisów działa dzięki reklamom wykupionym przez poszczególnych usługodawców, więc należy weryfikować ceny poprzez bezpośredni kontakt z firmą kurierską. Według nas najlepszym wyjściem jest bezpośredni kontakt z firmą świadczącą usługi przewozowe, więc zanim wyślecie paczkę zagraniczną, polecamy poświęcić chwilę czasu na dokładną analizę ofert.

Jak zapakować paczkę?

Przy pakowaniu, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pierwszą z nich jest zabezpieczenie przesyłki w środku kartonu folią bąbelkową lub innym materiałem uniemożliwiającym ruch przedmiotu w kartonie. Kolejnym krokiem jest dokładne owinięcie paczki folią stretch lub inną, zapewniającą bezpieczeństwo pakunku. Nie zapomnijmy również o innych środkach ostrożności tj. naklejki informujące o kruchości towaru czy ubezpieczenie paczki na odpowiednią kwotę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz