niedziela, 18 listopada 2012

Dzień Darmowej Dostawy - dzień wielce okazyjny

Już 3 grudnia serwis eKomercyjnie.pl, czyli największy serwis internetowy branży e-commerce organizuje po raz trzeci ogólnopolski Dzień Darmowej Dostawy (DDD).

Co to jest Dzień Darmowej Dostawy?
Jest to akcja, podczas której klienci będą mogli dokonać zakupów on-line w określonych sklepach bez ponoszenia kosztów przesyłki. Event taki ma na celu popularyzację zakupów internetowych w Polsce.

Jakie to sklepy?
Lista sklepów znajduje się na oficjalnej stronie Dnia Darmowej Dostawy www.dziendarmowejdostawy.pl.
Sklepy uczestniczące w akcji to między innymi: Mango, Nici, ZaTanio, RtvEuroAgd, Zadowolenie.pl, czy też mixelectronics
Czyli sklepy z różnych kategorii: „Dom i ogród”, „Odzież, obuwie, dodatki”, „Dla Dzieci”, „Uroda” i „Sport” i kilka jeszcze innych.
Mamy więc szeroki wybór na znalezienie interesującego Nas produktu.

Kiedy?
Zakupy będzie można robić 3 grudnia (w poniedziałek) między godziną 00:01, a 23:59. 

Sam w ubiegłych latach korzystałem z DDD. Szczególnie warto jeżeli chcemy zakupić coś taniego, gdzie koszt dostawy stanowi równowartość ceny produktu.

W internecie można się spotkać z opiniami, iż niektóre sklepy internetowe podbijają ceny swoich produktów, bądź też usuwają towary groszowe ze swoich ofert na czas akcji. Postaram się zweryfikować ten proceder, chociaż w ubiegłym roku nie spotkałem się z takim zjawiskiem osobiście.

W tym roku również oczekuję Dnia Darmowej Dostawy - upatrzyłem już nawet jakiś t-shirt, który bez ceny przesyłki będzie okazyjnym zakupem.

BTW: Czy Mazowszanie są najbardziej okazyjni? Wg. DDD w 2011 r. prawie 29% klientów pochodziło z województwa mazowieckiego, natomiast niespełna 13% ze śląskiego, a 12% z małopolskiego. ;-)

6 komentarzy:

 1. Pomimo tego, że u nas (www.agohome.pl) niektóre ceny są poniżej 10 zł nie ukrywaliśmy tych towarów w poprzednim DDD. Zdarzyły się 3 przypadki, gdzie ewidentnie dopłaciliśmy, ale jak sadzę jest to niewielki koszt w stosunku do ewentualnej utraty zaufania klientów którym nagle znikły "upatrzone" produkty albo ich cena wzrosła dwukrotnie w ciągu jednej nocy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, zaufanie cenna rzecz. ;)

   Usuń
  2. Takich sklepów jak www.agohome.pl jest na szczęście zdecydowana większość podczas DDD.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Darmowa dostawa to jeden z aspektów które są wykorzystywane w sklepach internetowych. Drugim z nich jest znakomity system płatności online https://www.cashbill.pl bez którego nasza transakcja nie doszłaby do skutku. W końcu każdy sklep internetowy musi mieć taką możliwość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń