czwartek, 15 listopada 2012

Tansze połączenia - GGtelefon - voip dla leniwych

Witam.
Dzisiaj chciałbym zaprezentować voip od gadu-gadu, czyli usługę połączeń telefonicznych z wykorzystaniem internetu. Voip jest bardzo popularnym rozwiązaniem na świecie, ale w Polsce cały czas dość chłodno przyjmuje się takie rozwiązania.

Teraz to co jest najważniejsze dla Okazyjnego, czyli ceny:
Połączenia krajowe (PL)
Telefony stacjonarne
(wszystkie sieci)
Telefony komórkowe
(wszystkie sieci)
0,07 zł/min
0,19 zł/min
Taryfikacja sekundowa bez opłat za rozpoczecie połaczenia

Natomiast ceny do większości krajów wysoko rozwiniętych i nie tylko to 0,09 zł/min. Cena za min połączenia do sieci komórkowych - 19gr- jest dość okazyjna, zwłaszcza że obejmuje to sieć PLAY.

Do GGtelefonu nie musimy posiadać bramki voip ani dodatkowego oprogramowania. Wystarczy komunikator w najnowszej wersji z dodatkiem GaduTelefon.

Wygląd Telefonu GG
Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość odbierania na GG połączeń przychodzących z numerów telefonów komórkowych i stacjonarnych. Do dyspozycji użytkowników zostaje oddany numer 221 221 221 (numer stacjonarny), dzięki któremu po wybraniu numeru gg możemy zadzwonić na słoneczkowy komunikator. Wówczas gg pełni rolę pełnoprawnego telefonu. Tak więc nie tylko możemy dzwonić z komunikatora, ale i odbierać połączenia z zewnątrz bez posiadania własnego numeru.
Sprawdziłem, dzwonienia na komunikator dzięki temu numerowi sprawuje się dobrze.

Również GaduGadu kusi Nas różnymi  promocjami, które są średnio okazyjne. Ale przyjrzyjmy się nimi dokładnie.
 "Zgarnij darmowe minuty"
Za każde 3 minuty przychodzące otrzymujesz minutę na rozmowy wychodzące.
 "Operator zobowiązuje się, że Użytkownik za  każde 3 minuty połączeń wykonanych spoza sieci Operatora, w tym GG Telefonu, otrzyma w formie bezpłatnego Doładowania równowartość 1 minuty na wykonywanie Usługi Połączenia do polskich sieci stacjonarnych, a także polskich sieci komórkowych.."
A i uwaga: trzeba wykupić najpierw własny numer [koszt 5zł]. 

Telefon od gg jest już kolejną próba zaistnienia gg na rynku voip. Poprzednie próby kończyły się mizernym powodzeniem. Miejmy nadzieję że teraz będzie inaczej.

Okazyjny poleca VOIP dla osób aktywnie dzwoniących poza granicę Polski lub przebywających na obczyźnie. W innym przypadku może się okazać, że technologia i koszty z nią związane nie są już tak okazyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz