środa, 29 kwietnia 2015

Zamykamy Konto - ING Bank Śląski

Każde konto po jakimś czasie staje się zbędne, szczególnie dla takich wymagających konsumentów jak My - łowcy okazji.

Niestety, niektóre banki mają dość duże wymagania odnośnie procedury zamknięcia konta. Tak jest między innymi w ING Banku Śląskim, gdzie prawie konieczna staje się wizyta w oddziale.

Oczywiście jak zawsze w wypadku takiej czynności zamknięcie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego wymaga formy pisemnej.Umowę o prowadzenie rachunku bankowego w ING możemy rozwiązać:


W oddziale banku 


Na wizytę do oddziału banku należy w takiej sytuacji zabrać ze sobą dowód osobisty oraz karty płatnicze wydane do rachunku. Dyspozycja rozwiązania rachunku może zostać przeprowadzona ze skutkiem natychmiastowym.


Korespondencyjnie


W takim przypadku wzór podpisu posiadacza rachunku musi być potwierdzony w kraju notarialnie, a za granicą przez polską placówkę dyplomatyczną, konsularną lub notariusza kraju, z którym Rzeczpospolita Polska podpisała umowę o pomocy prawnej w sprawach cywilnych lub potwierdzona urzędowo lub notarialnie wraz z dołączoną apostille w rozumieniu Konwencji.

Tak przygotowaną umowę wypowiedzenia należy przesłać na adres banku:

ING Bank Śląski
ul. Sokolska 34,
40-086 Katowice


Jeżeli poszukujesz nowej przystani dla Twoich oszczędności oraz pragniesz przy okazji zarabiać na bankowości sprawdź aktualne promocje w zakładce Finanse.

2 komentarze:

  1. Dobrze, że znalazłam ten post. Właśnie zastanawiam się nad zamknięciem konta, ale nie wiedziałam, że tyle z tym zachodu.

    OdpowiedzUsuń
  2. niestety jest tyle problemów z zamykaniem konta. Banki specjalnie utrudniają klientom odchodzenie od nich.

    OdpowiedzUsuń