poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Oszczędzaj na wymianie walut online – porównywarka kantorów internetowych KantorBox

Kantory internetowe stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Dzięki nim możemy zaoszczędzić niemałe pieniądze korzystając z korzystnych kursów, których na próżno szukać wśród kantorów stacjonarnych. Porównywarka e-kantorów KantorBox pozwala na znalezienie najtańszych serwisów spośród portali zajmujących się wymianą walut w sieci i tym samym dobrać taki, który najlepiej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom.

Kto może korzystać z kantorów internetowych?
Z usług e-kantorów może skorzystać każda osoba, która posiada konto walutowe. Pozwala to na szybkie dokonanie transakcji, a wymieniane przez nas pieniądze potrafią pojawić się na naszym rachunku w formie przewalutowanej już kilka minut po jej zaksięgowaniu.

Jakie osoby decydują się na wymianę walut online?
Obecnie, są to przede wszystkim kredytobiorcy walutowy, przedsiębiorcy, emigranci zarobkowi oraz osoby wybierające się na zagraniczny wyjazd. To właśnie oni, jako świadomi użytkownicy Internetu, decydują się na skorzystanie z kantorów internetowych. To szybkie i proste rozwiązanie, które pozwala im zaoszczędzić znaczące ilości pieniędzy.

Ile mogę zaoszczędzić?
Niskie koszty utrzymania kantorów internetowych pozwalają na ustalenie zaskakująco korzystnych kursów. Dzięki temu, decydując się na e-kantor klient może zaoszczędzić znaczące kwoty w stosunku do ich stacjonarnych odpowiedników czy kursów proponowanych przez banki. Jako przykład może posłużyć tutaj jeden z wiodących polskich banków oraz jeden z najpopularniejszych serwisów wymiany walut online. Hipotetycznie, użytkownik chce zakupić 400 franków szwajcarskich na spłatę comiesięcznej raty.

PRZYKŁAD Z DNIA 22.04.2016 – godz. 12:00:

Kurs bankowy (sprzedaż):
1CHF = 4,0027 400*4,0027 = 1601,08 PLN

Kantor internetowy (sprzedaż):
1CHF = 3,9431 400*3,9431 = 1577,24 PLN

Jak się zatem okazuje, na pojedynczej wymianie zaoszczędzimy w tym przypadku 23,84 zł. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to mało, jednak w skali roku są to oszczędności sięgające niemal 300 zł! Ponadto, biorąc pod uwagę długość trwania umowy kredytowej (np. 30 lat), możemy w ten sposób zaoszczędzić niemal 10 000 zł. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb klienta, banku, w którym posiada on swoje konto oraz konkretnej waluty. Oszczędności mogą być bowiem o wiele wyższe.

Jak działa porównywarka kantorów internetowych?
Porównywarka Kantorbox.pl gromadzi najpopularniejsze kantory internetowe w jednym miejscu i porównuje ich oferty. Posługując się prostym kalkulatorem dowiecie się, który z nich posiada dla Was najkorzystniejsze stawki i ile będziecie w stanie zaoszczędzić. Ponadto, znajdziecie tam również aktualne newsy walutowe oraz inne, przydatne informacje. Wśród nich poradniki, które np. pomogą Wam dobrać bezpieczny kantor internetowy.

1 komentarz: