środa, 7 września 2016

Darmowe Alerty SMS w BIK

W ostatnich dniach głośno było o możliwym wycieku danych osobowych z systemu PESEL. BIK postanowił wykorzystać okazję i przygotował ciekawą promocję dla swoich klientów.

Czym jest BIK?
BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja zbierająca dane na temat naszych kredytów i innych zobowiązań. Informacje te dostarczane są głównie przez banki. W ten sposób instytucje finansowe wymieniają się informacjami o klientach i ich "rzetelności".

Darmowy Alert SMS
Usługa ta pozwala na otrzymywanie smsowych alertów o każdym zapytaniu banków na nasz temat. Standardowo opcja taka kosztuje 19 zł rocznie.
Zazwyczaj instytucje finansowe potrzebują takich informacji podczas wyrobienia karty kredytowej, zawierania umowy kredytu itp.

Dzięki alertom możemy zabezpieczyć się przed zaciągnięciem kredytu na nasze dane w banku. 

Jak aktywować alerty?
Kod rabatowy pozwalający na korzystanie z Alertów SMS za darmo to: ALERTY-1751
Kod rabatowy ważny jest do końca września. 

Dodatkowo nowi użytkownicy BIKu mają możliwość korzystania z konta próbnego przez 60 dni bez opłat. Konto to umożliwia m.in. pobranie raportu na swój temat z oceną punktową.

Promocja zakończona.

1 komentarz:

  1. Warto również zwrócić uwagę że firmy udzielające pożyczek pozabankowych w większości nie sięgają po bazy BIK podczas weryfikacji, zamiast tego sprawdzają osoby biorące pożyczki w bazach dłużników, najczęściej w Krajowym Rejestrze Długów. Dlatego też jeśli ktoś chciałby się jeszcze bardziej zabezpieczyć może założyć sobie również konto w KRD, jest darmo i nazywa się bodajże Fair Play.

    OdpowiedzUsuń