niedziela, 4 września 2016

Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym z Airbnb?

Posiadasz lokum w turystycznym mieście lub mały domek na wsi? Zobacz jak zarabiać na najmie krótkoterminowym dzięki portalowi Airbnb.

Airbnb to dobrze znany serwis internetowy, który umożliwia tanie nocowanie w tysiącach miejsc na całym świecie. O promocji na noclegi pisaliśmy tu:
Zyskaj zniżkę 85 zł na podróż od Airbnb

Airbnb umożliwia również zarabianie poprzez wynajmowanie miejsc noclegowych. Wystarczy zarejestrować się na portalu oraz zostać gospodarzem.

Nie ma szczególnych wymagań, każdy może gospodarzem! Rejestracja i zamieszczanie ofert noclegowych na portalu nic nie kosztuje. Warto zauważyć, że oferty na Airbnb są bardzo różnorodne. Możemy wynajmować pokoik w domu na wsi lub wielki apartament pod Poznaniem. Obecnie zamieszczonych tam jest już ponad 2 miliony ofert.

Kliknij tutaj aby zarejestrować się jako gospodarz, dodać pokój lub mieszkanie i zacząć zarabiać

Czemu Airbnb jest tak popularne i atrakcyjne?
Kluczem do sukcesu są ceny oraz partnerskie relacje między klientem a gospodarzem. W Airbnb możemy wynająć mieszkanie na dzień, dwa, czy też tydzień. Dlatego też ceny bywają bardzo atrakcyjne. Sam portal pobiera tylko małe opłaty serwisowe.

Płatność
Za nocleg płaci się z góry wraz z opłatą rezerwacyjną i podatkiem od usług. Płatność dokonywana jest za pomocą karty debetowej, kredytowej lub przy użyciu konta PayPal.

Bezpieczeństwo
Warto podkreślić, że wszelkie transakcje na portalu są w 100% bezpieczne. Gospodarz otrzymuje wynagrodzenie za wynajem dopiero po zakończeniu podróży. Jednak środki są cały zablokowane na koncie portalu. Airbnb weryfikuje również gości prosząc m.in. o przesłanie dowolnego dokumentu ze zdjęciem. Cały czas do naszej dyspozycji jest helpdesk portalu.

Zyski
Ciężko określić ile można zarobić dzięki portalowi Airbnb. Wiele zależy od lokalizacji, popularności turystycznej miejsca, czy też atrakcyjnośći lokum.. Posiadając wolny pokój w centrum miasta możemy zarobić 50-80 zł za 1 dzień.

Sam niedawno mogłem się przekonać o skuteczności tego rozwiązania. Podczas, gdy w moim mieście odbywał się festiwal muzyczny znajoma postanowiła wynająć pokoje w swoim domu. Efekt: obłożenie 100% i niezła sumka w kieszeni. Obecnie festiwalu nie ma a goście również się pojawiają.

3 komentarze:

 1. Okazja tylko dla tych co posiadają dużo wolnej przestrzeni
  Jednak aibnb jako sposób na nocowanie jest okej

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja to bym nie ryzykował własnych włości na drobny potencjalny zysk, bo ewentualne straty też trzeba uwzględniać, a do tego tracenie czasu na przekazywanie kluczy/odbiór. To raczej dla zawodowców.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z perspektywy osoby która chce wynająć taki nocleg na pewno świetna sprawa, tym bardziej że jak wspomniano w artykule udając się na kilku dniowy koncert czy festiwal, można tanio sobie taki nocleg wynająć. Sam posiadając nieruchomość pod wynajem raczej wolałbym wynajmować ją na zdecydowanie dłuższy okres niż na takie pojedyncze okresy.

  OdpowiedzUsuń