czwartek, 16 stycznia 2020

Podatki trzeba płacić

Obowiązek podatkowy nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Niestety na razie nie ma możliwości by go uniknąć. Dzięki naszym podatkom funkcjonuje organizm państwowy. Na szczęście jest coraz więcej usprawnień i w tej dziedzinie, dzięki czemu odprowadzanie należnych danin staje się czynnością łatwą, lekką oraz przyjemną.
Nasz PIT powszedni
Podatki w Internecie
Postęp, czas, pieniądze

Nasz PIT powszedni
Blisko osiemdziesiąt dwa procent podatników oraz podatniczek w Polsce wypełni PIT 37 w 2020 roku. Jest to zdecydowanie najbardziej popularny druk podatkowy nad Wisłą. Program do rozliczenia PIT 37 możemy pobrać przez internet, a także możemy dokonać tam jego rozliczenia, wpisując w odpowiednie rubryki kwoty oraz dane adresowe. Programy te są tak skonstruowane, że od razu pokazują nam błędnie wypełnione rubryki, dzięki czemu jesteśmy w stanie na bieżąco zareagować i przesłać prawidłowo wypełniony formularz PIT-37 do odpowiedniego urzędu skarbowego. Pozwoli to nam zaoszczędzić dużo cennego czasu i niepotrzebnego stresu, które mogą się wiązać z koniecznością wizyt w skarbówce.

Podatki w Internecie
PIT-37 w 2020 roku wypełniają Ci z nas, którzy osiągają dochody z tytułu umów o pracę, dzieło, zlecenie, itp. PIT-37 obowiązuje także rencistów i emerytów, posiadaczy praw autorskich, różnego rodzaju stypendystów i stypendystki, etc. Szczegółowe dane na ten temat zawsze warto sprawdzić na stronach w sieci lub bezpośrednio w ustawie. Obecnie możemy wypełnić PIT 37 online, dzięki specjalnemu programowi. Jest to bardzo ekologiczny sposób działania, który zaoszczędza miliony ton papieru i kopert, a także pozwala terabajty danych umieścić w jednym konkretnym miejscu. PIT 37 za 2019 rok oprócz wersji elektronicznej nadal będzie mógł być wydrukowany przez podatnika lub podatniczkę – o ile zajdzie taka potrzeba.

Postęp, czas, pieniądze
Dzięki tego typu usprawnieniom rozliczenie PIT-37 staje się dość nieskomplikowaną czynnością, którą jest w stanie dokonać każdy z nas, bez wychodzenia z domu, z kubkiem ulubionej kawy, czy herbaty w ręku. Warto pamiętać, że np. podatnicy płacący ryczałt ewidencjonowany, którzy równocześnie pracują na etat, umowę zlecenie, czy też umowę o dzieło są zobowiązani w danym roku złożyć druk PIT-37. Takie szczegóły trzeba zawsze ustalić przed złożeniem PIT 37 w sposób klasyczny, czy też rozliczając PIT 37 przez internet. Zyskamy tym samym pewność, że nasze zeznanie zostało złożone prawidłowo, a my możemy spać spokojnie sprawiedliwym snem uczciwego podatnika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz