piątek, 9 listopada 2012

Wymiana MarketPoints w GlobalTestMarket i realizacja czeku

W dzisiejszym wpisie pochwale się uzyskaniem 1000 pkt w amerykańskim portalu ankietowym GlobalTestMarket. O takich systemach pisałem w poprzedniej notce [dostępnej tu].

Gdy już zdradziłem wszystko o sobie. Notabene uczestniczyłem w tym programie grubo ponad dwa lata doczekałem się możliwości wypłaty.

Wartość "Punktów rynkowych" jest ustalana w dolarach USA według relacji 5 centów za jeden "Punkt rynkowy".

Według otrzymanego maila mam oczekiwać do 4-6 tygodni na czek opiewający sumę ~50$ dolarów amerykańskich. Cóż widać, iż taki potentat ankietowy jak GlobalTestMarket nadal używa dość przestarzałej formy przesyłania środków pieniężnych.
Przyznam się, iż to będzie mój pierwszy czek w życiu.

Także, gdy tylko otrzymam list wraz z zawartością pochwale się, aktualizując tę notę oraz opiszę i porównam oferty banków dotyczące wymiany czeku na naszą rodzimą walutę.

Podsumowując: wygląda na to, że GlobalTestMarket jest kolejną, wartą uwagi stroną dla Okazyjnego Czytelnika

32 komentarze:

 1. No to jestem ciekawa tego porównania banków, bo do mnie właśnie taki czek dzisiaj przyszedł i czasu na bieganie po bankach nie mam, więc z niecierpliwością czekam na wpis

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze oczekuję na list z czekiem :) więc musimy się uzbroić w cierpliwość..

   Usuń
  2. Realizacja czeku to droga przez mękę. Udało mi się zrealizować w Millennium - prowizja ok 20 zł płatna z góry. Czekałem prawie drugie tyle co na czek. W sumie wyszło trochę ponad 120 zł. Teraz mam 1400 pkt - zastanawiam się, czy zbierać do 2.000, by w ten sposób zmniejszyć prowizję, czy znowu szaleć:)
   Aha - czek można z reguły zrealizować tam, gdzie ma się konto...

   Usuń
  3. Jak technicznie wymienia się punkty na czek?Za cholere nie mogę dojść jak to zrobić.Pojawiają się propozycje zakupów w hipermarketach i karty podarunkowe.Może ktoś kto już realizował pomoże mi bo diabli wezmą uzbierane punkty.

   Usuń
  4. Już global odszedł od wysyłania czeków.
   Teraz są ów bony bądź też przelew na paypal. Co jest ciekawym rozwiązaniem.
   Koniec z udręką czekową.

   O nowościach w global test pisałem tu:
   http://www.okazyjny.net/2014/02/zmiany-w-global-test-market-nowe-formy.html

   Usuń
 2. Więcej info o realizacji czeków z zagranicy w tym z globaltest

  http://okazyjny.blogspot.com/2012/12/realizacja-czekow-z-zagranicy-w-polsce.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Realizowałam czek w banku pko bp. Opłata wyniosła mnie 20,30zł pobrana z góry. Na realizację czeku czekam, byłam w na początku stycznia lub pod koniec grudnia już nie pamiętam dokładnie. Czekać do 3 miesięcy. Żeby zrealizować czek należy mieć konto w tym banku. Zanim Pani czek zrealizuje musi sprawdzić jego wiarygodność i trwa to ok. pół godziny. U mnie się przeciągnęło do 45 min, ale później poszło gładko:) Jak dostanę pieniądze na konto to się pochwalę ile tego przyszło :)
  P.s. Mąż ma konto w bos banku i tam się dowiedział,że podobno najlepiej realizować czeki w pkobp. Tylko nie wiem czy dlatego że jest najtaniej czy może po prostu ze strachu przed realizacją owego czeku :P co wynika z wpisów na wielu forach. Strach pada na kasjerów gdy słyszą słowo czek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam , mnie udała się realizacja w PKO SA ,opłata 20 zł pobrana z góry .Standardowa procedura realizacji ok 3 msc , ale miła Pani kazała pytać nawet za 3 tyg. Pożyjemy zobaczymy ,ale w Katowicach tylko w PKO chcieli zrealizować ten czek.
  BRE Bank od lipca już nie realizuje tych czeków.
  W PKO musiałam założyć bezpłatne konto -złotówkowe , z chwilą realizacji przelewu przeliczą po kursie z danego dnia.
  I tak się cieszę że w ogóle udało się to gdziekolwiek załatwić .
  Jak zrealizuję ten czek to postaram się napisać ile to trwało i ile kasy otrzymałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja niedawno wypłaciłem 52 USD w PEKAO S.A. (Mam tam konto). Czas pracy niecałe dwa lata.
  Tż musiałem zapłacić 20 złotych z góry. Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga o ankietach internetowych.
  http://ankietyinfo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam ponownie , ostatnio pisałam 23. 08 ,dzisiaj mamy 01.10 i właśnie odebrałam pieniądze z realizacji czeku ,wypłacono 182 zł - 51,50 dolara , zakładałam konto w złotówkach. Cała operacja trwała 5 tygodni .
  Jak na taki archaizm jak czek to uważam że i tak nieźle.pozdrawiam i zachęcam to realizacji tych czeków ,szkoda gotówki ,zawsze można sobie coś fajnego za to kupić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy dostałaś jakąś wiadomość o tym , że pieniądze wpłynęły ? Czy musiałaś się pytać co jakiś czas ?

   Czy konto które założyłaś w PKO SA jest całkowicie darmowe ?

   Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;)

   Usuń
  2. Sprawdziłem online :) Nie preferuje kontaktu osobistego z bankami.
   Ja mam konto oszczędnościowe w pko bp. Było całkowicie darmowe, teraz od 2 miesięcy pobierana jest opłata 1zł niestety.

   Usuń
  3. Sytuacja tego typu... 22 października założyłem specjalne konto, oddałem czek do realizacji w wbk ponieważ w pko sa musiałbym mieć przynajmniej 3 miesiące konto u nich, więc nie chciałem czekać i poszedłem do wbk. Opłata -40 PLN, chciałem zapłacić na miejscu, pani powiedziała, że nie tak to wygląda, że po prostu gdy przyjdą pieniądze z rozliczenia tego czeku - to pomniejszą kwotę do wypłaty dla mnie o tą prowizję czyli wspominane 40 PLN. Do tego pani ze stanowiska powiedziała, że pieniądze powinny być za około 4-5 tygodni. Dzwonię dzisiaj do tej placówki, zostaję przekierowany do jakiegoś "szpeca" od czeków i okazuje się ,że po pierwsze : te 40 PLN powinienem uiścić na miejscu podczas rozpoczynania całego procesu realizacji czeku, po drugie nie 4-5 tygodni a około 10 się czeka a po trzecie to nawet nie wiedzą czy ten czek "poszedł" do realizacji...Dobrze, że chodzi tylko o te 50 $ a nie jakąś większą kwotę bo bym się chyba załamał, ale nie zmienia to faktu, że jestem wkurzony maksymalnie i to co oni wyprawiają to co najmniej zakrawa na skandal! Brzydzę się tym całym wbk i nigdy więcej nie chcę mieć z nimi nic wspólnego!
   Jednakże najpierw udam się do nich i złożę reklamację...

   Usuń
  4. Jeżeli chodzi o okres realizacji czeków to jest to ujednolicone we wszystkich placówkach i wynika ze standardów rynku czekowego. Niestety, jedynie możemy mieć pretensje do globala że nadal używa tej formy rozliczeń.

   Usuń
  5. Ja dostałem czek wczoraj, ucieszyłem się, bo minęło tylko 2 tygodnie od zamówienia! Ale widzę, że tak kolorowo nie jest z tego, co czytam w necie. Jutro zacznę działać. :)

   Usuń
 7. A ja mam takie pytanko - żeby wypłacić czek w PKO, trzeba mieć tam konto. Czy jeśli ktoś z mojej rodziny ma tam konto firmowe (nazwisko i adres się zgadzają), to czy po udaniu się ze mną do placówki można wypłacić ten czek jakby na jego konto? Czy muszę mieć swoje, imienne konto? Rożek.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja rok temu realizowałem w Polbanku, z tym, że w tym roku już mi nie chcieli przyjąć, bo podobno od jesieni 2013 nie realizują czeków zagranicznych. Kosztów żadnych nie było poza prowadzeniem konta przez 2 albo 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja od roku czekam na czek na kwotę 150$ i cisza pomimo wielu emalii.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja od ponad 4 miesięcy czekam na bony, jakie zamówiłem. Moja siostra dostała swoje bony w przeciągu tygodnia od dnia zamówienia! Dziś dostałem od nich odpowiedź dosłownie 1 słowem : dupe (oznacza to naiwniaka, albo nabrać kogoś). Czyli albo wypłacają 2 x, a potem oszukują, albo trafiło na mnie.. Co więcej bony wysyłane są nie przez firmę Global Test Market, a niemiecką firmę ankietową, od której również dostaję bony.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kasa na PayPal przelana w 5 dni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! U mnie podobnie 6 dni.
   Pierwszy przelew przez PayPal od Globala. O wiele wygodniej niż problematyczne czeki ;)

   Usuń
  2. to fakt czeki były upierdliwe w realizacji długi czas, od wczoraj czekam na przelew z PayPal, ale nie ukrywam rozczarowania nawet, gdybym zapłaciła prowizję i czekała 2 m-sce na zrealizowanie czeku to wyliczyłam , że jestem stratna o 140 pln i nie jest to fajne :(

   Usuń
  3. Rozumiem, że realizacja czeku tyle Ciebie kosztowała?
   Przelewy PP nie wiążą się na szczęście z dodatkowymi opłatami :)

   Usuń
  4. nie realizacja czeku, tylko nowe formy wymiany punktów właśnie min.przez PayPal są mniej korzystne dla osób zbierających punktów i uważam, że nie to fair :(

   Usuń
 12. wie ktos ile trzeba czekac na koncie blobaltestmaktet na gotowke jesli dopiero wypelnil 9 ankiet?

  OdpowiedzUsuń
 13. Obniżyli stawki! Na PayPal za 1680 punktów można dostać teraz 60 zł. Na moje zapytanie - dlaczego tak mało - otrzymałem odpowiedź z gatunku "cięcie głupa".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba jednak wszystko bez zmian: 462-60zł 773-100zł 1538-200zł
   ;)

   Usuń
 14. Czy to możliwe, że osoby, które dołączyły później do GTM mają niższe stawki?? Ja też mam "ofertę" zamiany 1680 pkt za 60 zł

  OdpowiedzUsuń
 15. JAK WYMIENIĆ PUNKTY I SPRAWDZIĆ ILE MAM WSZYSTKICH

  OdpowiedzUsuń
 16. Jakoś nie specjalnie przekonują mnie te wszystkie promocje i punkty. Jedna promocja któa jest dla mnie dobra to wielka wyprzedaż https://www.cashbill.pl/blog/platnosci-online/black-friday-z-wykorzystaniem-platnosci-online-jak-przygotowac-sie-do-corocznych-zakupow-w-internecie dzięki której wiem, że mogę nabyć produkty naprawdę w dobrych cenach.

  OdpowiedzUsuń